Dekorasyonda 2019 Trendleri

Dekorasyonda 2019 Trendleri

İlk blog yazımızda 2019 dekorasyon trendlerini mercek altına alalım dedik. Bundan sonra evodeko Blog’da belli aralıklarla dekorasyonla ilgili ilgimizi çekenlere yer vermeye çalışacağız. Takip etmek isterseniz sosyal medya hesaplarımızı takibe almanız yeterli. Şimdi gelelim 2019’un gözümüze takılan dekorasyon trendlerine.

 

Otantik Desenler

Bir süredir devam eden bohem akımı dekorasyonda da kuvvetli olarak kendini göstermeye devam ediyor. Bu trendin en önemli parçası olan bohem desenler ise kırlentlerde, minderlerde, halılarda kısacası ev tekstil ürünlerinin tamamında çok moda.

 

Otantik desenler güzel olmasına rağmen kombinlenmesi zor olduğundan dikkatli kullanmanızda yarar var. Farklı desen ve renkleri karıştırmak istediğinizde renk temanıza dikkat edin. Risk almak istemeyenlere siyah-beyaz temasına bağlı kalmasını önerebiliriz. Ama seviyorsanız evinizde otantik desenlere mutlaka yer açmalısınız.

 

evodeko’nun Otantik Fas Minderi bu temanın en güzel ve renkli örneklerinden eve hemen neşe katmak için kırlent seçeneklerimize  de göz gezdirin.

Bitkiler

Kapılarımızı bitkilerin yeşilliğine bıraktığımızdan beri geçmeyen bir salgının ortasında gibiyiz. Şehirli ormanları evlerin içinde büyümeye devam edince evlerdeki en güzel aksesuarın aslında bitkiler olduğunu anladık. Bitkilere ilgi arttıkça yeni türlerle tanışıp dekorasyona uygun saksı ve çiçeklik bulma derdine de düştük.

 

Bitkileri dekorasyona eklemek moda olunca buna uygun çiçeklik seçimi de önemli bir hal alıyor. Tam yaz gelirken sepet ve hasır çiçeklikler en moda ve doğal seçimlerden biri gibi. Önlenemeyen makrome trendine kapılmak isterseniz çiçekleriniz için onlarca farklı makrome çiçeklik bulabilir veya belki kendiniz yapabilirsiniz.

Masif Ahşap

Ahşabın sıcak dokusunu eve taşımak için masif ahşap en doğru seçenek gibi görünüyor. Ağacın doğal dokusunu sevenler her tarza uyan bu akıma da hızlıca kapılıyor. 2019 yılında masif ahşap en modern haline bürünüp daha çok metal ve profil detaylarla beraber karşımıza çıkıyor. Endüstriyel ama yenilikçi bir tasarım anlayışına bürünen masif ahşap mobilyalar evde olduğu kadar ofislerde de tercih edilmeye başladı.

 

Dinamik ama sıcak görünümüyle evinizde ahşabın en güzel haline yer açmak isterseniz evodeko.com sayfasındaki masif ahşap mobilya koleksiyonumuzu mutlaka görün. Tv sehpasından, kitaplığa kadar istenen her parçayı sizin için özel olarak üretip boyutlandırabileceğimizi de sakın unutmayın.

Cesur Duvarlar

Artık duvarların hiç olmadığı kadar renkli olduğu bir dönemdeyiz. Mekanlarda, evlerde hatta bahçeler de  bizi rengarenk duvarlar bekliyor. Tüm evi tek renge boyama günleri çok geride kaldı. Artık birbirinden cesur renkler ve duvar kağıtları emrimize amade bekliyor. Bu kadar seçenek varken siz de cesur davranın ve hiç denemediğiniz bir renk seçin.

Dekorasyonda daha cesur olanlar içinse önerimiz duvar kağıtları. Her eve uyacak farklı deseni bulmak artık iyice kolaylaştı. Banyoda bir duvar kağıdı trendi geri dönmüşken daha fazla beklemeden hemen küçük bir araştırmaya girin.

 

Mid-century Modern

2019 dekorasyon trendlerine imza atan Mid-century modern mobilyalar ülkemizde henüz tek tük bulunsa da güzel örneklerini bulmak mümkün. 1930’lu yılların ortasından başlayıp 1960’lı yıllara kadar uzanan dönemi kapsayan Mid-century modern tasarım anlayışı, savaş sonrası dönemin fonksiyonel, sade ve minimalist tasarım arayışıyla doğmuş. Sade çizgilerin, kendine has karakteristik detayların öne çıktığı akımı vintage severlerin yakından takip ettiğini söylememiz gerek.  

Mid-century modern akımının izinden gitmek için 50’lerin modern şehirli evlerine göz atmanız gerek. Bu tasarım akımına gönderme yapan koltuk takımımız Flamingo ise sade çizgileri ve kadife dokulu kumaş seçenekleriyle güzel bir seçim olabilir.

Altın ve Bakır Renkleri

2019 yılında ışıldamayan ev kalmayacak. Altın ve bakır tonlarının hemen her detayda karşımıza çıktığı bir yıl oluyor. Pirinç aksesuarlardan, gold kitaplıklara kadar her yer ışıl ışıl.

 

Altın ve bakır renkleri özellikle salonlarda sehpa ve raflarda çokça karşımıza çıkmaya başladı. Mobilyalarda ise koltuk ve pufların kol ve ayak detaylarında bolca ışıltı görmeniz mümkün. Eğer mobilyalarda altın veya bakır tonlarını görmek istemezseniz bu sefer aksesuarlara göz gezdirmelisiniz. Mumluklar, aynalar, çerçeveler, biblolar sizi yavaş yavaş ışıldamaya mecbur bırakıyor.

 

Evinize ışıltı katmayı sevenlerdenseniz dozu iyi ayarlayın yoksa eviniz müzeye döner. Az çoktur diyenler bakır sehpa ve puflarımıza ve mermeri altın tonlarıyla tamamlayan sehpalarımıza göz gezdirmeli,)

YORUM BIRAKIN

Yardım için buradayız